BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bioritmai

Bioritmai


Ar gyvename pagal bioritmus?


B ūna dienų, kai jauti, kad kalnusgalėtum nuversti. Bet pasitaiko ir tokių, kai viskas krinta iš rankų. Kodėl taip yra? Kodėl taip dažnai keičiasi tavo nuotaika?, banguoja energija ir darbingumas? Bioritmų tyrinėtojai sako, kad viskas “užprogramuojama” jau mums gimstant: tą akimirką ima tiksėti žmogaus vidinis laikrodis. Jis ir reguliuoja gerųjų ir blogųjų dienų dažnį. O kaip bioritmai veikia tavo gyvenimą?


Bioritmai - tai kiekvienam žmogui savita organizmo protinių, emocinių ir fizinių pojūčių kaita. Jie, kartodamiesi vienodais intervalais, lydi mus visą gyvenimą Sakoma, kad nuo atitinkamų bioritmų fazės priklauso mūsų gebėjimas mąstyti, suvokti gautą informaciją, prisitaikyti, atlikti vieną ar kitą darbą. Todėl kiekvienam naudinga žinoti savo ciklus. Mat bioritmai - tai savotiška organizmo saugos sistema, neleidžianti pervargti ir išsekti. Nesėdėk rankas sudėjęs, griebkis darbų, kuriuos jau galbūt jau ilgokai atidėliojai. Juk netruks ateiti nuosmukis, kai nieko nesinorės veikti. Beje pailsėti taip pat ne nuodėmė.


JAV atlikti tyrimai rodo, kad 70% avarijas sukėlusių vairuotojų fizinis ciklas kirto vidurio liniją. Pasaulyje yra nemažai pavyzdžių, kaiplanuojant darbus, be visų kitų dalykų, atsižvelgiama ir į darbuotojų bioritmus. Garsi Šveicarijos aviakompanija “Swiss Air” lakūnų neišleidžia į skrydžius jų kritinėmis dienomis. Japonų transporto jau senokai vairuotojų darbo (ypač naktinio) grafikai taip pat sudarinėjami atsižvelgiant ne tik į darbuotojų pageidavimus, bet ir į jų bioritmus.


Tikėti ar ne?


Išsiaiškinti savo bioritmus verta dėl to, kad galėtum lengviau prisitaikyti prie savo darbingumo, nuotaikų, gebėjimo susikaupti kaitos. Iš tikrųjų juk nėra blogų ar gerų dienų. Viskas priklauso nuo tavo požiūrio ir sugebėjimo prisitaikyti prie to, kas lemta gamtos.


Jeigu laukia svarbus darbas ar reikšmingas įvykis, kurio datą gali nustatyti pats, peržvelk savo bioritmų ir išsirink sėkmingiausią dieną - kai visi bioritmai yra kilimo fazėje. Ką gali žinoti - gal tai iš tikrųjų padės?


Jeigu svarbaus įvykio datos negali pasirinkti, o tavo bioritmai tuo metu yra leidimosi stadijoje, paprasčiausiai pasistenk atitinkamai nusiteikti. Iš anksto žinodamas, kad tuo metu prasčiau jausiesi, būsi dirglesnis ar labiau išsiblaškęs, lengviau išvengsi nesusipratimų ir netikėtumų.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą